Co jest powodem bólu pod pachą na boku?

Witam mam dziwny bol, bol jest w miejscu po boku pod pacha gdzie najszerszy grzbietu laczy sie jakby z zebrami. Mam 33 lata i nigdy w zyciu nie czulem takiego bolo jest podobny jak do oparzenia goraca woda czy para, bol pojawia sie przy napieciu miesnia lub nawet jak zbiegam po schodach i miesien skacze bezwladnie

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć uraz lub przeciążenia mięśnia, które mogło doprowadzić do uszkodzenia jego przyczepu. Umiejscowiony ból w okolicy żebra może również świadczyć o rozwijającym się półpaścu. Nie należy też zapominać o wielu innych typowych przyczynach bólu w klatce piersiowej. W celu wykluczenia potencjalnie groźnych przyczyn bólu i ukierunkować diagnostykę najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.