Co jest powodem i jak leczyć codzienną biegunkę?

Problemy z biegunką, która pojawia się codziennie ale tylko wieczorem/ na noc. Najpierw zaczyna się od mocnego bólu brzucha i już wiem że muszę iść do toalety i w trakcie się pocę. Jem normalnie to co nigdy mi nie szkodziło. Nie jestem alergiczką. Po tym później na noc już nic nie jem bo nie mam apetytu mimo to rano jak wstaję mam normalny kał. To dolega mi już od dłuższego czasu. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Powyższe objawy mogą co prawda lekko sugerować IBS, ale ależałoby poszerzyć wywiad odnośnie do pani dolegliwości oraz wykonać panel podstawowych badań. W tym celu najlepiej jeśli uda się pani do lekarza pierwszego kontaktu.