Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem mdłości i ucisku w przełyku podczas głośnych imprez?

Witam. Borykam się z nietypowym problem, praktycznie od dzieciństwa. Otóż na każdej imprezie chce mi się wymiotować, czuję ból, ucisk w przełyku. Myślę, że jest to spowodowane głośną muzyką, bo wielokrotnie eksperymentowałam i np. nic nie jadłam, nie piłam gazowanych napojów czy alkoholu, a dalej czułam się źle. Nigdy nie zdarzyło mi się zwymiotować, nie potrafię - nawet jeśli się staram mając nadzieję, że mi ulży to tak naprawdę jakbym nie miała "czym", jakbym nic uprzednio nie jadła. Mój lekarz rodzinny po zbadaniu mnie (sprawdzenie błędnika, USG brzucha i badanie krwi) stwierdził, że nie jest w stanie określić jaki jest tego powód, bo wszystkie wyniki wyszły dobrze. Dostałam jedynie tabletki przeciw mdłościom, po których czuję się dobrze, ale których nie mogę z kolei łączyć z alkoholem. Myślę, że dla tak młodej osoby jak ja, która dodatkowo lubi się bawić, taki problem jest naprawdę uciążliwy, bo każda impreza kończy się dla mnie po kilku godzinach. Co mi może dolegać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Bardzo głośna muzyka może oddziaływać na błędnik, co może powodować nieswoiste objawy (np. zawroty głowy). Jeśli somatycznie została pani przebadana i jest pani zdrowa, to jedną z przyczyn pani dolegliwości może być też agorafobia (może pani udać się ewentualnie do lekarza psychiatry w celu porady).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy