Co jest powodem nawracających bóli kręgosłupa?

Nagle pojawiły mi się bóle kręgosłupa w odcinku ledźwiowym i promienują czasami do nóg. bóle ustają i nawracją. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Z racji na pani młody wiek sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje odpowiednio dalszą diagnostyką (jeśli ból nie jest wynikiem urazu - do rozważenie wizyta u neurologa). Szacuje się, że blisko 80% populacji w państwach wysokorozwiniętych miało, ma lub będzie mieć epizodyczne bądź stałe bóle krzyża. Częstość bólu zwiększa się z wiekiem, zwłaszcza u osób ciężko pracujących fizycznie oraz wykonujących pracę w pozycji siedzącej. Przyczyn bólów krzyża jest ok. 100. Przyjmuje się 4 główne komponenty patomechanizmu nieswoistych bólów krzyża: kostno-stawowy, mięśniowy nerwowy, psychiczny.