Co jest powodem opuchnięcia języka i powstawania gęstej wydzieliny?

Kobieta 50 lat. Od dłuższego czasu mam wrażenie spuchnięcia tylnej części języka, obłożenia przełyku. Rano jest mi niedobrze, odkrztuszam gęstą, szarą, lepką wydzielinę, której ciężko się pozbyć. Ponadto mam wrażenie, jak by w gardle po prawej stronie utkwiło coś długiego, twardego. Mam też problemy z oddychaniem, jak bym nie oddychała powietrzem, oddech jest bardzo ciężki. Czasem ucisk w klatce piersiowej, czasem ból w prawej strony, odczuwalny najpierw jako ból piersi, a potem przechodzący na wskroś pod prawą łopatkę. Czasem lekkie zawroty głowy. Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał sprawy żołądkowe, przepisał IPP , które nic nie dały. Badania krwi ok, gastroskopia również nic nie wykazała. Jest to bardzo męczące. Nie wiem, do jakiego specjalisty się udać, proszę o radę :(

Lek. Paweł Szadkowski

Na pewno wykonałbym jeszcze EKG. Może pani również skonsultować się z laryngologiem i/lub kardiologiem.