Co jest powodem piekącego bólu palca?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu odczuwam ból palący - piekący, dużego palca od wewnątrz na styku z drugim palcem, ból jest o tyle dziwny i nie mający podstaw bo nic tam nie ma tzn nie ma obrzęku ani zaczerwienienia, to tak jakby się odparzyły od siebie. Czytałam o dnie moczanowej i nie widzę żadnych podstaw bo nic się nie robi na palu, poza tym ból nie jest ciągły, pojawia się czasami. Co to może być ? Bardzo dziękuje za odpowiedź. Ela

Lek. Paweł Szadkowski

Faktycznie na dnę moczanową to raczej nie wskazuje. Może to wskazywać niewielkie/początkowe zmiany naczyniowe lub neuropatyczne. Jeśli ból jest dokuczliwy i nie ustępuje może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego i ewentualnie wykonania podstawowych badań (np. glukoza na czczo). Jeśli nie występują u pani żadne inne objawy towarzyszące, nie niepokoiłbym się jednak.