Co jest powodem pojawienia się krwi podczas oddawania stolca i czy jest to poważne?

Witam, od jakiegoś czasu przy oddawaniu stolice pojawia sie krew. Przeważnie przy wypiciu piwa czy innego alkoholu. Co mogę z tym zrobić i czy jest to coś poważnego? Również nie wiem do jakiego lekarza z tym sie zwrócić.

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego są guzki krwawnicze (tzw. hemoroidy). Leczenie objawowe polega na miejscowym stosowaniu kremów i maści obkurczających naczynia i znieczulających. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, żeby Pana zbadał i w razie potrzeby przepisał odpowiednie preparaty. Jeśli dojdzie do zaostrzenia, wtedy najlepiej udać się do chirurga.