Co jest powodem ponownego pojawienia się zakrzepu w okolicach odbytu?

Witam mam problem juz od dluzszego czasu. Jakieś dwa lata temu mialem zabieg usuniecia zakrzepu wielkosci wisni przy odbycie który bardzo mnie bolal. Od czasu usuniecia go pojawial mi sie moze trzy razy jeszcze taki guzek ale zancznie mniejszy i po stosowaniu cyclo3fortu i masci posterisan H znikaly do tego caly czas biore acard na noc. Od 4miesięcy borykam sie znow z tym problemem ze pojawiają mi sie guzki malutkie jak polowa pestki od wisni które bolą. Po stosowaniu leku cyclo3fort znikają ale gdy przestaje go brac problem wraca. W pewnym momencie mialem ich 5 na raz po roznych stronach odbytu w odleglosci od 1cm od odbytu do 3cm. Nie wiem co mam robić tym. Poszedlem do proktologa prywatnie w Rzeszowie powiedzialem mu jaka jest sytuacja a on do mnie ze to nie sa zakrzepy i on nie wie co ja robie nie tak ze tak mam. Nie wiem jak mam to leczyc skoro to nie sa zakrzepy to co innego? Caly czas mi to nawraca i boli a lekarz mowi ze to nie jest nic zlego i nic mi na to nie przepisal. Tylko masc na hemoroidy bo mialem gumkowany jeden w srodku. Maścia posterisan H nie smaruję juz bo raz ze odpazylo mi całą skórę przy odbycie i przez tydzień nie moglem na niej usiąść a dwa ze lekarza u ktorego bylem powiedział mi ze tej masci nie stosuje sie miejscowo na zewnatrz.( lekarza u ktorego bylem wczesniej kazal mi smarowac i brac cyclo3fort) prosze o pomoc bo ja juz nie wiem gdzie z tym isc. Wydaje kase na prywatne wizyty a stoje w miejscu i uprzykszaja mi zycie te guzki

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro źle pan zareagował na maść posterisan H warto sięgnąć po inną maść z lignokainą. Może pan również skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Warto również wykonać podstawowe badania krzepnięcia (PLT, APTT, INR).