Co jest powodem trudności w złapaniu powietrza u osoby po wysiłku fizycznym?

Witam od jakiś 6 miesięcy po wysiłku np.graniu w siatkówkę nie mogę złapać powietrza odczuwam ból w gardle jak by się zaciskało i przez to nie mogę nabrać powietrza lub jest to bardzo ciężkie do zrobienia ( chłopak 19 lat, czynnie uprawiam wszelkie aktywności fizyczne )

Lek. Paweł Szadkowski

Duszność występująca w trakcie wysiłku fizycznego może być objawem astmy. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania odpowiednio dalszą diagnostyką.