Co jest powodem wymiotów u dziecka 1,5 rocznego?

Pytanie do pediatry i gastrologa . Co moze byc przyczyna wymiotow u 1,5rocznego dziecka ?wymiotuje srednio 2-3razy w tygodmiu przed snem nocnym .... na pewno mie jest to przejedzenie gdyz bardzo malo je ... i raczej mie tez wypijanego mleka przed snem gdyz w dziem tez przed drzemka je pije a wymioty nastepuja zawsze przed snem nocnym . Obfite z resztkami wszystkoego co jadl ... jakie badania wykonac ?czy to normalne u dzieci ?prosze oo odpowiedz

Dobry wieczór,
dziecko, u którego nawrotowo pojawiają się epizody wymiotów z całą pewnością wymaga diagnostyki w oddziale specjalistycznym. Diagnostyka powinna obejmować możliwe przyczyny wychodzące z przewodu pokarmowego (wada wrodzona przewodu pokarmowego, refluks żołądkowo-przełykowy zapalenie błony śluzowej żołądka) oraz schorzenia spoza przewodu pokarmowego.