Co jest powodem wysokiego poziomu cukru we krwi u 20-latka?

Jestem mężczyzną mam 21 lat, jestem wysportowany. Dzisiaj rano z ciekawości zmierzyłem sobie kilkakrotnie cukier i każdy wynik był ponad 200, dodam ze nigdy nie miałem żadnych problemów z cukrzycą, a badania robiłem regularnie. Czy to na pewno cukrzyca??

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pan wykonać badanie glukozy na czczo. Pacjent musi być na czczo, czyli co najmniej 12 godzin po spożyciu ostatniego posiłku.
Przed badaniem można pić wyłącznie zwykłą wodę lub gorzką (niesłodzoną) herbatę. Takie badanie należy powtórzyć 2 razy. Wtedy wynik przekraczający 126 będzie stanowił podstawę do rozpoznania cukrzycy. Badanie z glukometru nie jest diagnostyczne.