Co jest powodem zdenerwowania, słyszenia swojego bicia serca i duszności?

Witam,mam 18 lat.Pewnego dnia postanowiłem zmierzyć sobie ciśnienie ciśnieniomierzem kupionym dla babci.Wyszło mi ciśnienie 149/69 przestraszyłem się od tego momentu często mierzę ciśnienie najwyższe jakie zanotowałem to 161/90 a najniższe to 133/60. Puls zazwyczaj to od 60-80 do 120.U lekarza prawie zawsze cisnienie wynosiło mi 160 ale to może dla tego że strasznie denerwuje się przed mierzeniem cisnienia, a zwłaszcza u lekarza,poprostu boje się, że wynik będzie za wysoki.Przepisano mi leki Concor 1.25 a później 2.5 ale nie pomagał za wiele więc przestałem go brać Robiono mi badania na TSH pierwszy raz lekko podwyzszone poźniej w normie FT3 i FT4 w normie.Badanie USG nadnerczy nerek i jamy brzusznej okej.Morfologia dobra, mocz też.Robiono mi EKG 3 razy e przychodni i powiedziano mi za pierwszym razem ze mam blok serca v2 po dwoch kolejnych badaniach tego bloku niezanotowano.U prywatnego kardiologa powiedziano mi że EKG wcale niejest takie dobre. Następna wizyta u kardiologa dopiero w marcu a ja się boję i zastanawiam co mi jest Napiszę teraz ogólne objawy,które mnie niepokoją i nie wiem co z tym zrobić. Przedewszystkim zawroty głowy,które występują w momencie gdy dłużej leżałem siedziałem i sie podniose i zrobię kilka kroków wtedy zaczyna mi się kręcić w głowie.Mam tak już od jakiegoś czasu. Odczuwam też ciągłe zmęczenie,senność,otępienie,odrealnienie,strach,niepokój Naprawde bardzo mi to uprzyksza życie Do tego czasami dolegają mi duszności w czasie odpoczynku tzn. Taki dziwny ciężki oddech, płytki, niemogę wziąść większego i w trakcie tego mam taką cieżką jakby niedotlenioną głowę. Odnoszę wrażenie że w przychodni moja sytuacja jest bagatelizowana. Proszę o odpowiedź kogoś kto się na tym zna i mnie trochę uspokoi. Dodam jeszce, że ostatnio w sytuacjach stresowych czuję nadmierne zdenerwowanie aż takie że skręca mi jelita,wtedy mam biegunki,mdłośći i drżą mi mieśnie mimo że nie uważam tych sytuacji za aż tak bardzo stresującą. Czasami odczuwam że serce bije mi nierówno albo za szybko, czuję w uszach jak bije.To jest trochę przerażające

Dzień dobry,
dobrze, że stara się Pan sobie pomóc i szuka przyczyn swoich dolegliwości. Świetnie, że jest Pan pod opieką kardiologa. To ważne, by potwierdzić lub wykluczyć przyczyny somatyczne. Natomiast wiele danych zawartych w Pana opisie sugeruje, że może Pan mieć zaburzenia lękowe o dużym nasileniu. Lęk i napięcie mogą być doświadczane w postaci objawów psychosomatycznych, wśród nich odczuwane mogą być bóle głowy, ucisk w okolicy gardła, bóle brzucha, bóle, kłucia i zaburzenia rytmu serca, zaburzenia łaknienia, napięcie, niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, płaczliwość, zawroty głowy, duszności itp. W tym przypadku rekomendowana jest psychoterapia. Przynosi ona dobre efekty i jest skuteczną formą pomocy, która nie tylko pomaga złagodzić i oswoić lęki, ale też zapobiegać nawrotom. Pomagają też metody relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, komplementarnie można włączyć farmakoterapię po konsultacji z lekarzem psychiatrą. Niemniej niezbędna jest rzetelna diagnoza, by dobrać najwłaściwsze strategie pomocy. Dlatego warto zgłosić się po pomoc do specjalisty.