Co jest powodem, że u osoby 3 tygodni po operacji sączy się wydzielina?

Dzień Dobry, trzy tygodnie temu miałem usuwane węzły chłonne w pachwinie lewej(przerzut po czerniaku). Co kilka dni chodziłem na ściąganie chłonki. Jednak doszło raz do sytuacji że chłonki było tak dużo że przedostała się przez ranę i wypłynęła na zewnątrz zanim dojechałem do szpitala. Od tamtej pory chłonka wypływa jak chce pomiędzy szwami, rana nie goi się, rana nie chce się zrosnąć. Skóra trzyma się tylko na szwach. Rana ma trzy tygodnie i jest praktycznie w większości otwarta, chłonka cały czas wypływa i bardzo mnie ta sytuacja martwi. Co powinieniem zrobić? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza chirurga, rana może wymagać oczyszczenia, ponownego zaopatrzenia. Jeśli doszło do nadkażenia rany, konieczna może być antybiotykoterapia.