Co jest powodem zgrubienia na paznokciu?

Mam problem z drugim palcem u prawej stopy. Z boku paznokcia powstało zagubienie, które boli przy dotyku. Skóra w tym miejscu jest bardziej biała. Od czego to i czym to może być? Zdjęcie palca: http://www.tinypic.pl/2m180oq6s9x8

Lek. Paweł Szadkowski

Wygląda to na odczyn zapalny wału paznokciowego. Może pan przez okres około tygodnia spróbować starannego dbania o higienę stopy (mycie w wodzie z mydłem i dokładne osuszanie oraz odkażanie np. przy pomocy octaniseptu). Jeśli objawy nie będą ustępować lub będą się nasilać sugeruje udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga ogólnego.