Co jest przyczyną dużej ilości znamion?

Witam, mam 19 lat i dość dużo znamion pieprzyków. Nie wiem czy jestem na to podatny bo nie opalam się, mam jasną karnacje cery. Mam takie pytanie co może być tego przyczyną czy to że jestem na to podatny czy może z przyczyn genetycznych i czy powinienem zgłosić się z tym do doktora.

Jan ZajÄc

Witam. Do wizytu u lekarza powinno Pana skłonić:
- znamię, które nawet jeżeli występuje od dawna, zwiększające swoją średnicę.
- znamię o nierównomiernym rozmieszczeniu barwnika, tzn., gdy w obrębie zmiany występuje różna intensywność zabarwienia.
- znamię o nierównych granicach, asymetrycznych i rozmytych.
- zawsze niepokojące jest podkrwawianie lub pojawianie się innej wydzieliny.
- bolesność, swędzenie czy inna zmiana dotycząca czucia też powinna wzmożyć czujność.
- znamiona w tzw. miejscach nietypowych – podeszwy stóp, wewnętrza powierzchnia dłoni, wargi, narządy płciowe.
W innych przypadkach zmiany są najprawdopodobniej łagodne, ale w razie wątpliwości warto je pokazać dermatologowi.

Witam , występowanie znamion ma podłoże genetyczne! Dalsze informacje na www.abczdrowie.pl. znajdzie tam pan moje klipy dotyczące znamion,dermatoskopii,czerniaka,itp. Nie wiem gdzie jest Husów , ale zapraszam na badanie dermatoskopowe , pozdrawiam , z.żurawski