Co jest przyczyną silnego bólu w lewej piersi?

Pół roku temu zaczęłam odczuwać ból w lewej piersi. Po kilku tygodniach ból zanikł, a teraz na nowo powrócił. Ból pojawia się w dolnej części piersi, jest silniejszy przy mocniejszym dotyku. Czy to może być coś groźnego? Czy powinnam udać się na badanie usg?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ciężko interpretować Pani dolegliwości przy tak skromnym wywiadzie i bez badania. Jeśli ból występuje cyklicznie i jest związany czasowo z fazami cyklu miesiączkowego - możliwe, że zmiana chorobowa w jakiś sposób związana jest z cyklem hormonalnym.

Na pewno powinna zgłosić się Pani ze swoim problemem do lekarza ginekologa, który w dalszej kolejności przeprowadzi odpowiednie badanie, zleci odpowiednią diagnostykę (w tym wspomniane USG piersi), i pokieruje ewentualnym dalszym badaniem.

Proszę w przyszłości nie zwlekać z pójściem do lekarza, jeśli niepokoją Panią jakieś dolegliwości przez dłuższy okres.