Co jest przyczyną tak rozchwianych wyników krwi?

witam mam 31 lat, robiłam sobie ostatnio badania krwi i wyszedł mi niski poziom limfocytów 0,67G/l norma (1-5); pozostałe w normie, procentowo neutrocyty 84,4% (norma45-70), limfocyty 10,2% (norma 20-45), poza tym pozostałe parametry morfologii w normie WBC 6,54 G/l (norma 3,5-10), robiłam sobie badania tydzień wcześniej i wyniki też odbiegały od normy WBC 3,1 G/l (norma 3,5-10), liczba neutrocytów 1,5 G/l( norma 1,8-7,7), limfocyty 1,23 G/l( norma 1-5) pozostałe w normie, jedynie bazocyty procentowo trochę powyżej 1,3% (norma <1,0), proszę o ocenę i poradę co może być przyczyną tak rozchwianych wyników w tak krótkim czasie dodam jeszcze, że robiąc badania w szpitalu miesiąc wcześniej wszystkie wyniki były w normie, faktycznie ostatnio czuję się dość osłabiona, mam momentami lekkie zawroty głowy, i ostatnio zaczęły boleć mnie stawy i kości, a wieczorem przed ostatnim badaniem wymiotowałam (jak przy jelitówce)

Lek. Paweł Szadkowski

Same nieprawidłowości w wynikach badań laboratoryjnych bez zestawienia z konkretnymi objawami klinicznymi nie muszę świadczyć o chorobie. Pani wyniki nie odbiegają drastycznie od normy i nie sądzę żeby świadczyły o czymś niepokojącym. Jednakże w celu interpretacji należy udać się do lekarza kierującego lub lekarza pierwszego kontaktu zwłaszcza, że wspomniała pani o jakiejś hospitalizacji (potrzebna jest analiza historii choroby).