Co jest przyczyną takiego poziomu cukru?

Mam cukrzycę. Biore trzy razy dziennie insulinę dzienną "Novo Rapid" (8 sniadanie , 7 obiad , 10 kolacja) oraz insulinę nocną "Lantus"(6 dawek). Od tygodnia czasu przy pomiarze cukru - 2 godziny po kolacji cukier spada mi do okolo 50-80. Wczesniej cukier był dobry. Co jest tego przyczyną i jak mam postępować?? Nadmieniam , że do kolacji obniżyłem sobie dawkę insuliny z 10 na 8 , ale nic to nie dało. Dziękuje za odpowiedz.

Witam,

najlepszym wyjściem będzie stacjonarna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie jeśli wizyta okaże się odległa to wskazana teleporada.

Proszę również rozważyć konsultację z dietetykiem klinicznym który również pomoże Panu ustalenie jadłospis dla cukrzyka.

Pozdrawiam

Przede wszystkim nie powinien Pan stosować stałych dawek insuliny. Sugeruję konsultację diabetologiczną i edukację w kierunku prawidłowej insulinoterapii, w której dawka ustalona jest na podstawie aktualnej glikemii.