Co jest przyczyną wypadających włosów i jak temu zapobiegać?

Witam! Mam problem z wypadającymi włosami. Zrobiłam badania, oto moje wyniki: TSH 3,160 (0,510- 4,3) ft3 2,87 (2,53-5,01) ft4 1,13 (0,98-1,63) testosteron 28,26 (6,00- 82,00) androstendion 2,62 (0,30-3,30). Jakie jeszcze badania mam zrobić, by zdiagnozować przyczynę wypadania? Obszar wzmożonego wypadania to zakola i czubek głowy. Czy to łysienie androgenowe? Lekarz stwierdził, że mam za wysoką tarczycę, biorę euthyrox25. Jednak moje pytanie jest następujące: czy wypadanie włosów przy tarczycy może mieć taki obszar, jak opisałam, czyli zakola i czubek? Ogólnie najwięcej włosów wypada podczas czesania mokrych włosów. Jakie jeszcze badania warto zrobić? Proszę o poradę, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Podstawowe badania jakimi są oznaczenie hormonów tarczycy jak i męskich hormonów płciowych już Pani wykonała.
Z opisu badania wynika, że poziom hormonów jest w normie.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele i często trudno jest ją uchwycić.
Trzeba zwrócić uwagę na dietę, kosmetyki, infekcję skóry czy stres, gdyż każdy z tych czynników może powodować zwiększoną utratę włosów.

Często też przypadłość ta może być uwarunkowana genetycznie lub jej przyczyną są choroby autoimunnologiczne.

Myślę, że warto udać się do dermatologa, który pomoże zdiagnozować ewentualne inne przyczyny problemu i zastosuje odpowiednie leczenie.

Warto jak najszybciej rozpocząć leczenie, gdyż zahamuje to proces wypadania włosów.

Pozdrawiam!