Co jeszcze moge zrobić?

Witam. Mam 32 lata, 164 cm i 72 kg :( Ciągle jestem na diecie cukrzycowo-wątrobowej, bo mam naczyniaki na wątrobie i cukrzycę typu 2. Jestem na insulinie, ale tylko ze wzgledu na wątrobę, bo gdyby nie te naczyniaki, to wystarczyłyby tabletki na cukrzycę. Chcę schudnąć jeszcze parę kilo, ale od paru miesięcy stanęłam z wagą i nic się nie dzieje mimo diety i ćwicze. Staram się prawie codziennie ćwiczyć, raz w tygodniu chodzę na aqua aerobik i nic teraz już nie moge schudnąć. Co jeszcze mogę zrobić?
32 LAT ponad rok temu

Witam!

W przypadku współistniejących chorób, bezpieczniejsze będzie odchudzanie pod okiem dietetyka. Porada internetowa to za mało. Każdy pacjent charakteryzuje się odmiennym stanem zdrowia i inaczej reaguje na zastosowaną dietę oraz aktywność (chodzi mi np. o skłonność do niedocukrzeń, etc.), dlatego nie jestem w stanie dać Pani jednoznacznych wskazówek, nie dysponując historią Pani choroby.

Na pewno może Pani zadbać o regularność posiłków (to podkręca metabolizm), oraz unikać pokarmów tłustych. Optymalne jest przygotowywanie posiłków metodą gotowania na parze.

Pozdrawiam