Co konkretnie oznacza ten opis?

Witam, odebrałam wynik histopatologi o następującej treści :endometrium polyposum hyperplasia simplex et complex partim atypica. Co konkretnie oznacza ten opis i czy jest się czego bać?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Endometrium polipowate z hiperplazja prostą oraz złożone części atypii. Należy ten wynik skonsultować ze specjalistą ginekologii onkologicznej. Pozdrawiam.