Co mam jeść żeby przytyć?

Witam.. Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu choruję na anoreksję. Nie dawno wyszłam ze szpitala i jeżdżę tam na konsultacje. Niestety trochę znów spadłam na wadze i grozi mi ponowny powrót do szpitala. Ja sobie tego nie wyobrażam. Nie wiem czy jestem w stanie sama sobie poradzić. Próbuję, ale chyba mi nie wychodzi. PROSZĘ O POMOC! Chciałaby przytyć minimum 1 kg. w tydzień. CO mam jeść żeby tak się stało? Nie mogę znów wrócić tam.. w to straszne miejsce a tak bym chciała dać sobie radę! Naprawdę.. Proszę o poradę i wskazówki do diety... Proszę o szybką odpowiedź.. Pozdrawiam i czekam..

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Problem anoreksji to nie tylko kłopoty z odżywianiem ale w głównej mierze problemy psychologiczne. Dlatego najlepiej, abyś razem z rodzicami lub opiekunami poszukała pomocy u psychologa, który wzbudzi Twoje zaufanie, będzie otwarty na Twoje problemy. Jest to podstawowy element terapii, bez którego pomoc dietetyczna nie przyniesie efektów. Poszukaj psychologa w swojej okolicy, np. w szkole lub ośrodku zdrowia.

Z punktu dietetycznego najlepiej będzie jeśli zaczniesz spożywać kaloryczne i wartościowe produkty. Codziennie postaraj się zjadać ok. 5 posiłków dziennie.

Dieta powinna zawierać pełnotłuste produkty mleczne, orzechy, suszone owoce, białe pieczywo, produkty mączne (kluski, pierogi, makarony), chude mięso, tłuste morskie ryby, świeże warzywa i owoce oraz jaja. Do potraw można dodawać dodatkowe porcje orzechów, mleka w proszku.

Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-dziecka

Pozdrawiam