Co mam robić - mam myśli samobójcze..

Witam, od kilku miesięcy, a dokładnie od 2 lat, mam nawracające myśli samobójcze. Coraz bardziej się nasilają. Nie wiem, co mam robić. Proszę o poradę, mam 16 lat.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

przy tak krótkim opisie trudno jest mi zorientować się w całości Twojej, zapewne trudnej i skomplikowanej, sytuacji emocjonalnej. Proponowałbym w pierwszej kolejności poinformować opiekunów o istniejącym problemie, następnie zaś niezwłocznie udać się do psychologa szkolnego bądź najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Jeśli leczysz się u psychiatry, powinnaś się z nim niezwłocznie skontaktować.

W razie nasilenia myśli samobójczych możesz również wezwać pogotowie ratunkowe.

Pozdrawiam serdecznie