Co mam robić? Poradźcie proszę...- wyniki badania przeciwciał

Mam synka 8 lat. Chciałabym zajść w ciążę, jednak mam toxoplazmoze. Moje wyniki to Jgg-416-----Igm 0,05 wątpliwy. Po zażyciu antybiotyku na obniżenie poziomu wynik Igg wzrósł do 436. Mój lekarz przepisał mi nadal antybiotyk-a****. Chciałabym, aby ktoś mi poradził co dalej, bardzo proszę o rady.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przeciwciała IgG świadczą o przebytej infekcji i nabytej odporności. Natomiast przeciwciała IgM świadczą o świeżej, "bieżącej" infekcji i są poważnym przeciwwskazaniem do zachodzenia w ciążę. Proszę się nie sugerować samym poziomem IgG, gdyż może on się utrzymywać na wysokim poziomie jeszcze długo po przebytej chorobie. Przeciwciała IgG są zresztą ochroną dla poczętego dziecka.

Pozdrawiam serdecznie!