Co mam robić z bólem szyi po urazie?

W wyniku niefortunnego zdarzenia 2 dni temu tj. 16 lutego spadła mi z wysokości ok. 2 metrów kilogramowa butelka na odcinek szyjny kregosłupa (byłem akurat pochylony twarzą do ziemi). W momencie uderzenia poczułem ucisk w okolicach krtani (nie był on mocny jednak wyczuwalny). Po kilkudziesięciu minutach ucisk ustąpił, ale dzień później znowu powrócił i utrzymuje sie nadal. Nie czuje bólu w odcinku szyjnym (dopiero gdy sam ucisne miejsce uderzenia ręką). Nie mam żadnych innych objawów, nie mam problemu z oddychaniem czy innymi czynnościami, jednakże ucisk (czy też takie uczucie gula) w okolicach krtani nie ustępuje, a wręcz przeciwnie z godziny na godzinę nasila się. Stąd moje pytanie do jakiego powinienem udać się specjalisty w tym konkretnym przypadku?

Witam,

wskazana witam u lekarza ortopedy który wykona badanie fizykalne i zleci odpowiednią diagnostykę obrazową po której zdecyduje o dalszym leczeniu lub zleci konsultacje do odpowiedniego specjalisty.

Jeśli stan się pogarsza np trudności z połykaniem lub obrzęk wskazana wizyta na oddział SOR.

Pozdrawiam