Co mam robić z nadmierną sennością?

Dzień dobry mam taki problem że dzisiaj spałem 18h sunołem o 19 a wstałem 13 gdzie mi się dopiero 2 raz tak przytrafiło wcześniej też miałem raz tak że spałem 12h miesiąc temu około ale większości śpię po 1-7h nawet 0godzin ale większość 3h 6h /- mam 18lat Po wstaniu o 13 już 2h średnio się czuje tak jak by pulsuje wokół głowy i jestem osłabiony trochę 2 pytanie Chodzę jeszcze do szkoły i mam taki problem pomimo że się wyspie to po szkole pomimo że nic nie robię na wf czy coś to i tak usypiam lub jestem zmęczony. Proszę o jakieś porady lub co muszę zrobić z tym czy nic

Dzień dobry,

w tym opisanym przypadku wskazana była by stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego który wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe i oceni co powoduje taką senność a bez badania fizykalnego i diagnostyki ciężko postawić diagnozy.

Przed wizytą do lekarza jeśli zdecyduje się Pan na diagnostykę laboratoryjną komercyjnie to proszę pobrać krew morfologia z rozmazem, CRP, potas, magnez, sód, Glukoza na czczo, witamina b12 i D3.

Z wynikami udać się do lekarza który już na pierwszej wizycie po wykonaniu badania fizykalnego zapoznaniu się z wynikami badań laboratoryjnych ocenić co powoduje u Pana senność.

Może się okazać, że lekarz zleci dodatkowe badania lub konsultacje do innego specjalisty ale to już stwierdzi lekarz na wizycie stacjonarnej.

Pozdrawiam.