Co mam robić z takimi wynikami badań?
Witam, miałem w lutym tego roku usuwany woreczek żółciowy. Ostatnio przeszedłem kolkę żółciowa, zrobiłem badanie USG gdzie lekarz med. Napisał wątroba, drogi żółciowe, trzustka, śledziona, nerki, pęcherz moczowy, gruczoł krokowy - USG bez zmian. Węzły chłonne zaotrzewnowe niepowiększone. Perystylaktyka obecna bez odcinkowego zalegania treści. Brak obecności wolnego płynu w jamie otrzewnej. Stan po cholecystektomi. I później zrobiłem badanie na stężenie bilurbiny w krwi gdyż zauważyłem delikatne zarzułcenie gałek ocznych. Wynik 5.5mg/dl dodatkowo zrobiłem wyniki na hcv i hbv wyszedł niereaktywny. Proszę o pomoc co robić.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam,
Wskazane byłyby dokładniejsze badania. Proponuję wykonać oznaczenie we krwi bilirubiny całkowitej, bilirubiny niesprzężonej (pośredniej), GGTP, ALP, AST, ALT, a także morfologię krwi. Z całością wyników badań proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.