Co mam robić z tym bardzo silnym bólem odbytu?

OKROPNY ból w środku odbytu i na zewnątrz. Mam hemoroidy i jakis guzik w środku odbytu lekarz rodzinny mówił że to może być pęknięte żylaki. Okropny bol, pali i krew z odbytu. Czy jechać na sor . Mam wizytę dopiero 8 stycznia . Mam leki przczystaczjace po nich jest najgorzej. Co robisz czy sor czy cierpierc dalej??

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany z obecnym stanem zdrowia. Wspomniane objawy prawdopodobnie będą wymagały wizyty na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Lekarz chirurg proktolog po dokładnym badaniu przedmiotowym oraz analizie Pani stanu zdrowia powinien zadecydować o dalszym postępowaniu. Silny ból oraz obecność krwi mogłoby sugerować o zaawansowanej chorobie hemoroidalnej bądź pęknięciu żylaka odbytu. Dodatkowo leki przeczyszczające mogły tylko pogorszyć ten stan.

Istnieje również przypuszczenie, że przyczyną objawów bólowych mógł być zakrzep brzeżny odbytu. Jest to zakrzepica splotu około odbytniczego. W takiej sytuacji występuje nagły i silny ból z wyczuwalnym sinofioletowym guzkiem.

Na pewno po procesie leczenie będzie wymagana konsultacja z lekarzem proktologiem oraz wykonanie badania rektoskopii, aby móc wdrożyć dalsze leczenie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-odbytnicy

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.