Co mam robić z tym bólem kostek?

Od mniej więcej roku mam problem z bólem kostek u obu nóg. Badanie EKG wykazało, że z kością jest wszystko w porządku. Ale czuję, że coś jest nie tak - czuję ból po obu stronach kostki i "w środku". Dodam, że mam pracę stojącą i na każdym dyżurze pokonuję 5-10 km. Do jakiego lekarza zgłosić się po pomoc i co mi może dolegać?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Jeśli nie było urazu to przyczyny tutaj można szukać w rozwijających się chorobach.

Jedną z nich jest RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów.

Ból kostek w nocy czy w dzień może wywoływać także przewlekła niewydolność żylna, zapalenie rozcięgna podeszwowego, różnego rodzaju wady, a także zaburzenia liniowości stóp.

Bardzo często pojawia się także w zaostrzeniu dny moczanowej, w przypadku nadmiernej otyłości, w neuralgii.

Spuchnięta i boląca kostka bez urazu to także oznaka niewydolności krążeniowej.

Wskazana konsultacja u specjalisty reumatologa który oceni objawy w trakcie dokładnego wywiadu i badania fizykalnego narządu ruchu, które pozwoli na zlecenie odpowiedniej diagnostyki która będzie pomocna w rozpoznaniu przyczyny i odpowiedniego leczenia.

Dobrze było by przed wizytą wykonać część podstawowych badań z krwi na pierwszej wizycie np morfologia z rozmazem, CRP, OB, kwas moczowy.

Wyniki będą mieli duże znaczenie dla lekarza na pierwszej wizycie.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej

Dietetyk