Co mam robić z tym bólem po urazie szyi?

Przed wczoraj wracając samochodem jako pasażer, doznałam urazu szyi, ponieważ auto wjechało nam prawie przed maskę i kierowca musiał gwałtownie zahamować, jestem niska więc mój pas przechodził przez szyję i jak kierowca zahamował pas mocno wbił mi się w szyję i do teraz bardzo mnie boli, z prawej strony boli jak chce nachylić głowę w lewą stronę czy przy niektórych ruchach i mam wrażenie że dzisiaj ból jest bardziej dokuczliwi niż wczoraj, czy powinnam udać się z tym do lekarza czy ból sam minie ?
KOBIETA, 27 LAT 3 tygodnie temu

Dobry wieczór.

Oczywiście, wskazana konsultacja lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni w trakcie badania fizykalnego czy nie doszło do uszkodzenia struktury: mięśnie, ścięgna, nerwy lub krążki międzykręgowe.

W razie nieprawidłowości w badaniu fizykalnym lekarz zleci diagnostykę obrazową lub konsultację chirurga ogólnego lub urazowego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk