Co mam robić z tym obrzękiem stopy?

Witam. Mam pytanie od jakiegoś czasu mam obrzęk, ból stopy i to w stanie spoczynku. Jestem rok po zabiegu usunięcia żylaków, tu wszystko jest ok badanie doplerowskie nic nie wykazało. Miałem robione badanie kwasu moczowego z krwi odczyt 5.6, czyli też dobrze. Choruję na nadciśnienie tętnicze i niewydolność żylną. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić i do kogo się udać z moją dolegliwością?
MĘŻCZYZNA, 48 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

W tym przypadku wymagana konsultacja ortopedy aby ocenił opisany stan i zleci odpowiednie zalecenia.

Warto rozważyć o rozszerzenie diagnostyki z krwi np CRP, reumatoidalny panel, glukoza, kreatynina. Jeśli chodzi o diagnostykę obrazową to USG stawu lub MR ale to już po dokładnym przeprowadzonym wywiadzie i badaniu fizykalnym stopy

Pozdrawiam

Mariusz Bek