Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam rozbić, jeśli mam powiększonego węzła chłonnego w prawej pachwinie?

Witam serdecznie mam pytanie od pewnego czasu mam powiększonego węzła chłonnego w prawej pachwinie jest wyczuwalny i przemieszcza się. W badaniu ginekologicznym wszystko jest w porządku cytologia prawidłowa. Lekarz podczas badania wyczul też nieznacznie powiększonego węzła po lewej stronie. miesiąc temu podczas zapalenia oskrzeli miałam zleconą morfologie wynik: Leukocyty 9,24 Erytrocyty 4,08 Hemoglobina 11,9 Hematokryty 35,4 MCV 86,8 MCH 29,2 MCHC 33,6 Płytki krwi 560 RDW-SD 53,6 RDW-CV 17,3 PDW 10,0 MPV 9,30 P-LCR 18,5 PCT 0,52 Neutrofile 7 ,8 Limfocyty 1,23 Monocyty 0,12 Ezonofile 0,00 Bazofile 0,01 Neutrofile 85,30 Limfocyty 13,3 Monocyty 1,3 Ezynofile 0,0 Bazofile 0,1. Przez półtora roku karmiłam córkę piersią odstawiłam po zrobieniu tych badań. Proszę o interpretację morfologi i odpowiedź czy powinnam się martwić tym wynikiem czy może ona wskazywać np. na białaczkę.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Nie podała pani jednostek, ani norm laboratorium, w którym zostało wykonane badanie. Z grubsza jednak oceniając, wyniki morfologii mogą świadczyć o infekcji/stanie zapalnym, ale należałoby badanie powtórzyć i skonsultować się z lekarzem internistą/pierwszego kontaktu, w celu dokładnego zbadania, porównania wyników w czasie i zestawienia ich z pani obrazem klinicznym. Pojedyncze węzły chłonne w okolicy pachwiny często mogą być wyczuwalne, ale nie zawsze są jednak powiększone, dlatego warto żeby ocenił je lekarz podczas badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy