Co mam sądzić o moim wyniku tomografii głowy?
Witam. Od jakiegoś czasu mam silne bóle głowy, jestem po kilku konsultacjach z lekarzami, ale słyszę bardzo sprzeczne diagnozy. Proszę o interpretację wyniku tomografii komputerowej głowy: Przestrzeń przymózgowa prawidłowej wielkości. Ukłąd komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Zmian ogniskowych w obrębie struktur mózgu przed i po podaniu SC nie wykazano. Bezpowietrzna zatoka czołowa po stronie prawej, pogrubiała błona śluzowa zatoki klinowej. Niewielka miażdżyca wewnątrzczaszkowych odcinków tt. szyjnych wewnętrznych.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Nie ma w tym opisie poważnej patologii. Natomiast wynik ten należy odnieść do stanu klinicznego.