Co mam zrobić aby schudnąć 10-15kg w 3 miesiące? Tak się nie da?

Cześć. Mam 13 lat. Ważę 73kg i mam 168,5cm wzrostu. Chcę schudnąć 10-15kg w ciągu 2-3 miesięcy max. Boje się, że mam dużą nadwagę. Jem dużo słodyczy i kolacje jem bardzo późno, o 22:00, a czytałam, że max o 18:00 ostatni posiłek. Uprawiam piłkę ręczną, czyli sport drużynowy. Biegam, ale nie mogę stracić tych niezbędnych kilogramów. Poradźcie mi, co ja mam zrobić? Proszę ;* ;(
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Ostatni posiłek powinnaś zjeść na 2-3 godziny przed snem.
Nie musi to być godzina 18.00, jeśli kładziesz się do łóżka późno.

Swoje menu powinnaś oprzeć na zaleceniach zawartych w Piramidzie Zdrowego Żywienia IŻŻ.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pamiętaj, że jeśli jesteś aktywna, możesz ważyć więcej.
Po pewnym czasie od rozpoczęcia treningów, zwiększa się masa tkanki mięśniowej.
Może to wpłynąć na masę ciała, powodując jej zwiększenie.
Wiedz jednak, że nie jest to tkanka tłuszczowa, dlatego nie zrażaj się, jeśli pomimo podjęcia trudów zdrowego żywienia i treningów, Twoja masa ciała wzrośnie.

Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę.
Konieczny jest nadzór lekarza/dietetyka.
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami.
W Twoim wieku diety odchudzające nie są wskazane.
Możliwe także, że wyrośniesz ze zbędnych kilogramów, ponieważ z wiekiem zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu.
Istotne jest, abyś nie objadała się słodyczami i fast-foodami.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Jadaj 5 posiłków dziennie, każdy co 3 godziny.
Ruszaj się jak najwięcej.

Pozdrawiam