Co mam zrobić, aby skutecznie schudnąc?

Witam, Mam 13 lat. Mój wzrost to 155 cm, ważę 56 kg. Nie stosowałam żadnych diet wcześniej. Nie jestem na nic chora. Od roku nie miałam nawet przeziębienia. W mojej rodzinie nikt nie jest chory na otyłość ani nadwagę. Każdego dnia jem śniadanie o 6 rano, zaraz po przebudzeniu. A potem drugie śniadanie. Zazwyczaj jestem w szkole do 14, a w domu dopiero o 15. Jem dość dużą porcję obiadu, a potem sytą kolację. Brakuje mi słodyczy, ale umiem się powstrzymać i ich nie jem. Proszę pomóżcie mi :)

Witam,

W chwili obecnej masz bardzo niewielką nadwagę. Zwalczysz ją:

1. Codziennie przeznaczając co najmniej godzinę na aktywność fizyczną (spacer, basen z rodzicami, zajęcia w-f, ćwiczenia w domu).

2. Rezygnując z "bomb kalorycznych"

3. Zjadając posiłki o wyznaczonych godzinach (co ok. 3 godziny).

4. Unikając zbyt dużych porcji (lepiej zjeść mniejszą porcję mięsa, sosu, ziemniaków/kaszy/ryżu na obiad, a nasycić się dodając do takiego posiłku więcej warzyw).

Nie podejmuj odchudzania na własną rękę, o wszystkim mów rodzicom.

Pozdrawiam