Co mam zrobić aby tyle nie jeść?

Mam na imię Ola i mam 14 lat. Z tego co widzę jestem OTYŁA ważę 65 kg.(dziś wrzesień) jeszcze w czerwcu ważyłam 56kg. Mam 158cm. Boję się sama o siebie, ponieważ tyle kilogramów w tak krótkim czasie to tragedia, aż boję się pomyśleć co będzie dalej. Mój dzień wygląda tak: rano jem talerz płatków z mlekiem (7:15) po szkole obiad (15:00) po zjedzeniu obiadu mam taki nawyk że MUSZĘ coś przegryźć i jak zaczynam ,,przegryzać,, to jem wszystko jak leci, czyli kromki chleba, śliwki, serki, owoce i tak jest do ok 20:00. Strasznie się o siebie boję, a wiem że umiem nie jeść tyle. Sprawiam kłopot rodzicom bo ciągle narzekają że niedawno coś kupili a odkurzacz już to zjadł, - to dla mnie też jest przykre. Znalazłam siłownię blisko siebie, lecz ciągle nie mam czasu na nią isć ( a tak naprawdę mam czas, ale się boje)   Proszę o pomoc. Bo już nie umiem sobie z tym radzić :( Dziękuję serdecznie.

Witaj,

Sprawa nie wygląda tak źle, jak Ci się wydaje. Musisz tylko nabrać prawidłowych nawyków żywieniowych. Przede wszystkim ustal sobie, że jesz 5 posiłków w ciągu dnia i NICZEGO między nimi nie podjadasz. I śniadanie - tak, jak do tej pory. II śniadanie - około 10 powinnaś zjeść kanapkę w szkole, obiad - tak, jak jadasz teraz, podwieczorek - o 17 - jogurt, owoc, twarożek, sałatkę - do wyboru oraz kolację o godz. 20 - kanapki + warzywa. Nie będziesz głodna, a Twój metabolizm będzie sprawniejszy. Do tego więcej się ruszaj. Te dwie zasady wcielone w życie sprawią, że przestaniesz przybierać na masie ciała.