Co mam zrobić, jeżeli po anoreksji ciągle tyję?

Anoreksję miałam przez 1,5 roku. Mam okres. Wróciłam do prawidłowej wagi i nie wiem, co mam zrobić, ponieważ nadal waga idzie w górę - tylko wtedy, gdy trochę więcej zjem. Np.: gdy zjem około 800 kcal, to jest ok, ale gdy zjem więcej niż 800 kcal [1000, 1500 kcal] - to waga od razu się podnosi. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam zrobić, żeby ta waga stała w miejscu i żeby nie szła cały czas do góry.
ponad rok temu

Witam,
niezbędna jest konsultacja z dietetykiem i zwiększanie kaloryczności diety w oparciu o dane odnośnie do tego, ile kcal dostarczałaś organizmowi do tej pory.
Nie podałaś praktycznie żadnych danych odnośnie do tego ile ważysz, mierzysz, czy jesteś aktywna, stąd nie wiem, jak kształtuje się Twoje zapotrzebowanie energetyczne.
Informacje odnośnie do anoreksji i tematów z tym związanych, znajdziesz również w serwisie www.abcanoreksja.pl

Wszystkie decyzje powinny być przez Ciebie podejmowane w oparciu o rozmowę z rodzicami/opiekunami.

Pozdrawiam