Co mam zrobić, spóźnia mi się miesiączka?

Mam pewien problem, a mianowicie dziś mija 34dc i mam brak miesiączki (mam bóle podbrzusza,l ecz takie najściowe i ustępują, od ponad 2 tyg. pobolewają mnie piersi, czuje się zmęczona i ostatnio nawet kilka dni lekko leciała mi krew z nosa, również mam wzmożony apetyt, czuje mokrość).

Dodam, iż od listopada (włącznie) cykle miałam regularne, w grudniu miesiączka spóźniła mi się o 2-3 dni i dostałam ją 9 grudnia, a teraz 10 stycznia wystąpiła u mnie ostatnia miesiączka.
Leków żadnych nie biorę, przeziębiona nie jestem. Mam 24 lata i już 1,5 roku temu raz poroniłam w 12 tc i miałam łyżeczkowanie,więc teraz boję się zrobić test, ponieważ mam nadzieję, że jestem w ciąży, a nie chce wraz z mężem się rozczarować.
Proszę o odp. z góry dziękuję
Alicja

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najczęstszą przyczyną niepojawiania się miesiączki u dotychczas regularnie miesiączkującej młodej kobiety jest ciąża. Pani objawy mogą świadczyć właśnie o tym, że doszło do zapłodnienia, lub też ewentualnie o zbliżającej się miesiączce.
Zapraszam do lektury artykułu o objawach ciąży w naszym serwisie: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy. Jest już dobry moment na zrobienie testu ciążowego- to będzie najszybsza i najprostsza metoda, by przekonać się, czy się udało.
Trzymam kciuki za Państwa powodzenia i pozdrawiam serdecznie!