Co mam zrobić? Tracę kontrolę nad życiem...

Witam. Mam 30 lat i od 6 lat nigdzie nie wychodzę, to znaczy nigdzie tam, gdzie mogę kogoś spotkać. Chodzi o tych, których znam. Spotkania z przyjaciółmi mocno ograniczyłem. Po prostu widujemy się ostatnio bardzo rzadko.

Wszystko zaczęło się od traumy jaką przeżyłem kilka lat temu, gdy nakryłem swoją dziewczynę na zdradzie. Od tamtej pory zamknąłem się w sobie. Wstydzę się spojrzeć ludziom w oczy. Mam wrażenie, że każdy się na mnie patrzy, a w każdych oczach widzę śmiech. Dodam też, od ponad roku jestem po ślubie. Jestem z kobietą, która kocha mnie takiego, jakim jestem, bez względu na wszystko.

Boję się, że mogę to wszystko zepsuć. Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem już co mam robić. Czuję, że tracę kontrolę nad swoim życiem. Pozdrawiam

Witam!

Życie w lęku i odizolowaniu się od ludzi nie stanowi rozwiązania w dłuższej perspektywie. Podjął już Pan próbę pomocy pisząc tutaj. Nie mniej jednak przy pomocy portalu nie rozwiąże Pan swoich problemów, ponieważ są one zbyt poważne.

Zachęcałabym do wizyty u lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł zadecydować o ewentualnym leczeniu farmakologicznym.

Proszę pomyśleć również o wizycie u psychoterapeuty - na poziomie świadomym wskazuje Pan przyczynę swojego stanu, będąc w terapii przepracuje Pan relacje z innymi ludźmi, wrażliwość na ich zachowanie, a także lęki, które towarzyszą Panu w wyjściu do ludzi.

Pozdrawiam