Co mi dolega? Skąd te objawy?

Witam,

ostatnio często boli mnie głowa i odczuwam pobolewanie w klatce piersiowej. Jest to jakby "kłucie" w okolicy serca, które przechodzi po około 10 sekundach. Czy to objawy jakiejś poważnej choroby?

ponad rok temu

Witam!

Proponowałabym, aby rozpoczęła Pani poszukiwanie przyczyn opisanych objawów od kontaktu z lekarzem i wykonaniu specjalistycznych badań. Jeżeli wyniki będą w normie to należałoby się zastanowić, czy opisane objawy nie są konsekwencją stresu. Proszę spróbować zaobserwować w jakich momentach pojawiają się dolegliwości, czy wcześniej poprzedza je jakaś stresująca sytuacja, etc. Proszę spróbować zastosować techniki relaksacyjne, które pozwolą wyciszyć się i zgłębić swoje ciało. Pozdrawiam