Co mogą oznaczać bolące i strzelające stawy?

Mam 24 lata. Od około miesiąca borykam się z bolącymi i strzelającymi stawami, szczególnie ze stawami kolanowymi. Pierwszy raz byłem z problemem u lekarza rok temu (wtedy strzelały wyłącznie kolana), porównał wyniki krwi sprzed roku do tych aktualnych i stwierdził że jestem zdrowy. Czynnik RF wzrósł z 2 do 9IU/ml, CRP z 0.1 do 0.6mg/l. Ponadto codziennie z rana budzę się z workami pod oczami i uczuciem napuchniętej twarzy, które ustępuje kilka godzin później. Zauważyłem również zwiększone parcie na mocz. Zaobserwowałem również mniejszą tolerancję na alkohol, następnego dnia po spożyciu 2 kieliszków wina stawy ostro bolą mnie przez cały dzień. Prosiłbym o poradę, gdyż lekarz rodzinny twierdzi że jestem zdrowy i nie pozostaje mi nic innego jak szukać pomocy gdzieś indziej.

Do postawienia rozpoznania potrzeba znajomości stanu klinicznego pacjenta, wnikliwie zebranego wywiadu, znajomości wyników badań dodatkowych. Podane objawy mogą sugerować chorobę o podłożu reumatoidalnym, z tego powodu proponuję wizytę u reumatologa, który zbada Pana i zleci odpowiednią diagnostykę i ,w razie potrzeby, leczenie. Pozdrawiam.