Co mogą oznaczać bóle całego ciała?

Witam Mam pytanie odnośnie bólu i możliwego schorzenia. Mianowicie od długiego czasu mam bóle całego ciała. Myślałam, iż może to być fibromylagia, jednak objawy towarzyszące u mnie nie występują. Bolą mnie kości, mięśnie, a także czasem organy, głównie w brzuchu. Na USG byłam i nic nie wyszło. te bóle nie są bardzo silne, jednak odczuwalne. Jak jedna część przestaje boleć to zaraz boli inna. Bóle te są kilku- kilkunastosekundowe. Samopoczucie mam dobre. Proszę mi podpowiedzieć co może mi być ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać podstawową diagnostykę laboratoryjną (OB, CRP, RF, morfologia krwi z rozmazem ręcznym, kw.moczowy i inne), udać się na podstawowe badanie internistyczne do lekarza pierwszego kontaktu. Charakter dolegliwości może wskazywać na zaburzenia nerwicowe dlatego po wykluczeniu przyczyny somatycznej dolegliwości warto udać się do lekarza psychiatry, który powinien pomóc określić czy przyczyna pani objawów nie jest psychogenna.