Co mogą oznaczać bóle kolan po badaniu d-dimerów?

Witam! Mam 18 lat. Po miesięcznej przerwie w tabletkach antykoncepcyjnych, moja ginekolog zmieniła mi tabletki na diane-35 z powodu trądziku. Po 10 tabletce złapały mnie duszności, bol w okolicach serca. Sytuacja powtarzała sie wieczorami wiec tabletki odstawiłam 12 dnia. Paliłam w tym czasie papierosy. Udałam sie do lekarza lecz on zbagatelizował objawy. Po tygodniu od odstawienia tabletek zbadałam d-dimery i czas krzepnięcia. D-dimery 500, przy normie 0-500, reszta badań w środku normy. Z wynikami udałam sie ponownie do lekarza i znowu wyniki zbagatelizowane, przepisano mi cyclo 3 fort i acard. Teraz jestem tydzien po tych badaniach a coraz bardziej boli mnie jedna noga w kolanie i zgięciu kolanowym, nawet w czasie spoczynku. Duszności ustały. Przestałam rownież palić. Czy mam sie czym martwić? Dodam ze takie bóle kolan dokuczały mi juz wcześniej jednak było to na tle ortopedycznym a bol teraz jest troche inny. Przez ostatnie dni tez duzo chodzę na spacery i ogolnie po schodach w domu. Zrobic jakieś dodatkowe badania? Pozdrawiam

Podawanych przez Panią objawów zdecydowanie nie należy bagatelizować. Proponuję zgłosić zaistniałą sytuację doktor ginekolog przepisującej antykoncepcję. Sugeruję poszukać pomocy u innego lekarza, który obejmie Panią opieką, zaplanuje badania kontrolne i ewentualne leczenie. Do rozważenia wizyta u chirurga naczyniowego. Pozdrawiam.