Co mogą oznaczać bóle nóg?

Dzień Dobry, chciałam zapytać o taką sytuację. dość często odczuwam bóle nóg, bałam się, że to zakrzepica. Zdecydowałam się wykonać badania APTT - wynik 27.9 sek (norma 25,9-36,6), fibrynogen - wynik 310.08mg/dl (norma : 180,00-350,00) oraz D- dimer - wynik: < 150ng/ml ( norma: 0,00-500,00). Oprócz tego wykonałam również inne podstawowe badania np morfologie, mocz itp. Wszystko w normie. Mam jednak pytanie czy wyniki mogę uznać za prawdziwe w sytuacji gdy wieczorem przed godz. 22 przyjęłam aspirynę C 400 mg/240 mg a badanie wykonywane było o godz. 7 dnia następnego - czyli 9 godzin po przyjęciu aspityny. Czy tabletka mogła rozrzedzić krew i tym samym zfałszować wynik?

Lek. Paweł Szadkowski

Aspiryna wpływa na funkcję płytek krwi i nie ma możliwości wykrycia tego podstawowymi badaniami (nie daje zmian w morfologii). Taki wynik D-dimeru z bardzo dużym prawdopodobieństwem wyklucza zakrzepicę żylną.