Co mogą oznaczać bóle w podżebrzu?

Mam bóle w prawym podżebrzu,zachodzące aż na plecy.Stolce są jasne/ale nie białe/,ciągle jestem zmęczona,bardzo się pocę/w nocy dosłownie pływam/.Dla swojej ciekawości zrobiłam badania krwi.AIAT-mam 85,5 U/l, AspAT -mam 110,7 U/l, Gamma GT 112,6 U/l.Mój lekarz uważa,że wszystko jest ok,nie otrzymałam ani leków,ani porady co to jest i jak mam postępować przy dolegliwościach bólowych.Co mam robić?Czy wiek ma znaczenie?Mam 67 lat i jestem 30 lat po operacji woreczka.Proszę o jakąś podpowiedz co mam robić,czy się nie przejmować?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani wykonać badanie USG jamy brzusznej w celu oceny wątroby i dróg żółciowych. Dodatkowo warto wykonać badania: morfologia krwi z rozmazem, OB/CRP, bilirubina całkowita i bezpośrednia. Można również powtórzyć za 2-3 tyg. AST, ALT i GGTP, żeby ocenić dynamikę zmian. Jeśli objawy będą nasilone może pani skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub gastroenterologiem.