Co mogą oznaczać czerwone zmiany na udach u osoby starszej?

Witam. U mojej babci na udach powstały czerwone zmiany. Babcia jest niepełnosprawna. Cały dzień siedzi na wózku. Ma założone cały dzień pasy od podnośnika którym jest sadzana na toaletę i do łóżka. Czy to są odleżyny? Jak to leczyć?

Zmiany skórne należy oceniać po ich dokładnym obejrzeniu. Proponuje w pierwszej kolejności wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam.