Co mogą oznaczać częste krwotoki z nosa u 3-latka?

Witam , mój synek ( 3 latka) dostał niespodziwanie krwotoku z nosa było by wszysytko ok bo przecież każdemu może sie to przytrafić , ale w ciągu tygodnia 4 razy.... Wybraliśmy się do lekarza. Który zlecił morfologie i badanie na krzepliwość krwi. Morfologia według lekarza wyszła w miarę dobrze ( lekarz stwierdził że syn miał jakąś infekcjie) za to INR 1,35 , czas protrombinowy 15,60. Aptt 42,60. I tu jest moje pytanie czy należy sie martwić??? Lekarz troch mnie nastraszył że to może coś z wątroba .... Kazał odczekać tydzień nie dawać dziecku żadnych leków nawet wit.C. i po tygodniu na nowo powtórzyć badanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz dobrze zalecił. Wyniki rzeczywiście odbiegają od normy, ale nieznacznie. Badania należy powtórzyć. Gdyby znowu były nieprawidłowe - rozpocząć diagnostykę. W związku z wątrobą, lekarzowi chodziło o to, że wysoki jest INR, ale tak się może dziać, gdy wątroba nie pracuje prawidłowo.