Co mogą oznaczać duszności u 26-latki?

Witam mam 24 lata. Od pewnego czasu nasiliły mi się objawy takie jak duszność np. kiedy wchodzę do sklepu robi mi się duszno wpadam w panikę że zaraz zemdleje co dodatkowo wpływa negatywne na mój stan zdrowia. Drugi z objawów wygląda całkiem podobne tylko że zamiast duszności robi mi się słabo, czuję jak bym zaraz miała zemdleć i odczuwam potrzebę zjedzenia szybko czegoś słodkiego po czym mi się przeważnie poprawia. Proszę o pomoc mój lekarz rodzinny nie przeprowadza zemną nawet wywiadu wszystko muszę sama mówić a i tak mam wrażenie że czego bym nie powiedziała to reakcja była by taka sama.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z hipoglikemii, albo też mieć tło nerwicowe. Konieczne byłoby poszerzenie wywiadu oraz wykonanie podstawowych badań dodatkowych np. stężenia glukozy we krwi na czczo, EKG, ciśnienie tętnicze krwi itd. Może pani skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu (jeśli nie jest pani zadowolona z pani lekarza, może pani zmienić poradnię lekarza rodzinnego bezpłatnie 3 razy do roku).