Co mogą oznaczać napady zmęczenia?

Witam serdecznie. Mam prawie 21 lat. Co jakiś czas, a już od paru lat miewam uczucia "zmęczenia". Objawia się ono jako uczucie inności w poruszaniu się, wykonywaniu czynności, jestem jakby ociężały. A w strefie psychicznej - bardziej podatny na lęk. Ba, lęk jest elementem tego samopoczucia. Pojawia się to u mnie okresowo, kiedyś wiązałem to z godziną - na przykład 17. Co ciekawe, pojawia się zawsze popołudniami. Rano i w nocy czuję się dużo lepiej. Niestety, jestem typem osoby, która tworzy sobie problemy. Około rok temu, myślałem, że mam udar, wkrótce pojawił się stan, który opisywałem, tyle, że tym razem wyewoluował do postaci chwilowej derealizacji, uczucia odlatywania. Trwało to chwilę, nigdy nie wróciło tak silne. Miesiąc przed tym wydarzeniem spadlem z 2m na głowę, przeżyłem atak paniki, byłem przekonany, że umieram. Oczywiście tomografia nie wykazała żadnych zmian. Chciałbym po prostu zapytać, czy te stany osłabienia mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych? Czy może powinienem przebadać się w jakimś innym kierunku? Niestety mimo mojego młodego wieku, widziałem już u siebie dziesiątki chorób... Z większością lęków umiem już sobie radzić, czasem tylko przychodzą momenty słabości, dlatego właśnie napisałem to pytanie. Dziękuję z góry odpowiedź, i pozdrawiam. :)

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości z mają najpewniej tło psychogenne. Może pan zwrócić się po poradę do lekarza psychiatry, najprawdopodobniej będzie mógł panu pomóc.