Co mogą oznaczać nawracające zapalenia tęczówki oczu?

witam obecnie mieszkam w wielkiej Brytanii mam problem z nswracajacymi zapaleniami tęczówki obu oczu i tutejsi okulisci w poszukiwaniu przyczyny owych zapalen zrobili mi badania na gruźlicę. badania krwii są ujemne zaś próba tuberkulinowa wyszła pozytywnie lecz wynik odczytano po 48 godzinach a rozczyn wstrzyknieto mi ok centymetra obok miejsca gdzie pobierano mi chwilę wcześniej krew i zrobił się tam dość duży siniak i krwiak. nie mam żadnych objawów gruźlicy nie kaszle nie mam duszności nie poce się nie tracę na wadze a lekarze sa uparci i nie słuchają co do nich mówię a biorę leki imunosupresyjne wraz z srerydami by zmniejszyć zapalenie tęczówki dodam że badania krwii wykonano mi już 4 razy i za każdym razem są ujemne. co mogę zrobić i o co poprosić lekarzy by mieć 100% pewność że jestem zdrowy bądź chory? dodam że w związku z podejrzeniem gruźlicy nie mogę pracować gdyż jestem zatrudniony w fabryce filtrów medycznych i szefostwo obawia się że mogę rozsiewac na produkty pratki gruźlicy.

Lek. Paweł Szadkowski

Odczyn tuberkulinowy to śródskórne wstrzyknięcie tuberkuliny, a
odczyt średnicy nacieczenia powinien nastąpić po 48–72 h; wynik jest dodatni (w Polsce ≥10 mm) w razie zakażenia prątkami (nie różnicuje między zakażeniem i chorobą), ale również po szczepieniu BCG, niekiedy po ekspozycji na prątki niegruźlicze. Sugeruję zdać się na ocenę lekarzy prowadzących.